Pilates

Pilates

Metodu Pilates vytvořil ve 20. letech minulého století J. H. Pilates, který se inspiroval především ve starých kulturách. Metoda Pilates vytváří podpůrný systém pomocí pozvolného vypracování jednotlivých svalových skupin s cílem dosažení harmonického celku. Všechny pohyby Pilates vycházejí z břišních svalů a svalů spodních zad.

Cvičit by se mělo optimálně 2x - 3x týdně. Při tomto cvičení Vás odborně usměrní lektorka s licencí na metodu Pilates. Pod správným vedením můžete za minimální čas dosáhnout maximálních výsledků!

Cvičí se především na podložce bez pomůcek, využívá se tak hmotnosti vlastního těla.

Na co je PILATES?

Pilates zlepšuje flexibilitu, rovnováhu a koordinaci pohybů, zvyšuje svalovou sílu, zpevňuje celé tělo, odstraňuje svalové disbalance. Propracovává zádové, břišní a hýžďové svalstvo jako základ správného držení těla. Pomocí této metody cvičení získáteploché břicho, zbavíte se tukových polštářků, odstraníte bolesti zad, zlepšíte si kondici.

Pro koho je PILATES

Pilates je cvičení vhodné pro všechny věkové kategorie. Je pro muže i ženy, pro sportovce a tanečníky, pro lidi s chronickou bolestí zad, pro lidi s nadváhou, je vhodné  pro těhotné ženy i pro snadné početí, je účinnou prevencí osteoporózy.

Cvičební prvky Pilates

  • Dýchání - dech a pohyb musí být v souladu, zlepšuje se tak krevní oběh a dojde k odstranění nadbytečného svalového napětí.
  • Důkladnost provedení - raději méně ale o to pečlivěji.
  • Zacentrování - pohyb vychází ze středu těla (power house).
  • Plynulý pohyb - snižuje působení stresu a redukuje riziko zranění.
  • Řízení pohybu - plná kontrola nad prováděným pohybem.
  • Soustředění - uvědomění si každého pohybu svého těla. Tělo a mysl jsou v souladu.

 

Pilates
Po - Ne: 7 - 21h 75,- Kč / hodinu / osobu

Online rezervace Informace o rezervačním systému Slevy a storno podmínky